Dva crvena kartona, penal i preokret Partizana

8.4.2017.

Fudbaleri Partizana savladali su poslije preokreta ekipu Radnika iz Surdulice u 29. kolu Superlige – 2:1.

Gosti su poveli u 18. minutu golom Nemanje Arsenijevića, da bi u drugom poluvremenu golove postigli Marko Јanković u 53. i Uroš Đurđević u 78.

Na samom startu meča, došlo je do velikog navijačkog incidenta kada su napadnuti domaći navijači.

Nije bilo mirno i na terenu, gosti su tokom cijelog meča pravili oštre startove, pa su od 76. minuta zaradili čak dva crvena – prvo je Fransis poslije drugog žutog kartona morao ranije da napusti teren.

Minut kasnije, Miloš Milovanović napravio prekršaj nad Bojan Ostojićem zbog čega je kapiten Surduličana Gojković prigovorio i dobio drugi žuti.

Ekipa Marka Nikolića je u prvom poluvremenu bila dezorjentisana na terenu i nije dolazila do prave šanse, što su iskoristili gostujući fudbaleri preko Arsenijevića.

U drugom poluvremenu bolja igra Partizana, poslije nekoliko napada, Marko Јanković je iz voleja izjednačio u 53. minutu poslije centaršuta Miletića.

Partizan je propustio par šansi, najbolju je imao Kosović koji je pogodio stativu, a onda je u 78. minutu Milovanović napravio penal pa je sudija pokazao na bijelu tačku.

Uroš Đurđević je bio precizan i upisao je svoj 17. gol u ovoj sezoni.

Crno-bijeli su do kraja imali još prilika koje nisu iskoristili pa je ostalo 2:1.

Tim Marka Nikolića stigao je do petog trijumfa u nizu u Superligi, ukupno 23. bez poraza, i došao na tri boda minusa u odnosu na lidera Crvenu zvezdu.